By

Mobilní telefon Lenovo VIBE X2, Gold

Nehledejte už telefon s prémiovým hardwarem i designem.

Vibe X2 má unikátní vrstvený design zcela vybočující z davu smartphonů na trhu. Boky telefonu stylově přecházejí ve barevných vrstvách z přední černé strany až po zlatavou zadní stranu telefonu. Tento prvek ještě více vyniká na extra štíhlém profilu – pouze 7,3 mm!

Návrháři se však zapotili i na tom, aby telefon s velikostí displeje 5 „příliš nevážil, a dobře se tak držel a přenášel. Hmotnost 120 gramů je na úrovni 4“ telefonu, a nejeden takový by mu ji mohl přímo závidět. Luxusní zvenku i zevnitř dokonalost podtrhuje 8-jádrový procesor připraven enormním výkonem uspokojit sebenáročnější přání.

Lenovo_VIBE_X2_gold_700

Co se týká energie, tak je spořivý.
Jeho součástí jsou funkce, které šetří energii, a tím dosahuje delší výdrž mimo zásuvku. Potenciál procesoru dále navyšují 2 GB paměti RAM pro plynulé zážitky, bez ohledu na to, co právě hodláte dělat, a kolik toho máte puštěného na pozadí. S masivním výkonem a Full HD displejem zastane herní konzoli a dosáhnete nerušený požitek při surfování i sledování streamovaného HD videa.

Navíc se dá k telefonu dokoupit zadní reproduktor od JBL, který řádně okoření zvuk a slouží i jako stojánek. Jako správnému smartphonu nesmí chybět rychlé připojení doma i na cestách, kde se připojíte do nejmodernější 4G sítě. Avšak ani WiFi není žádná „tuctovka“.

Podporuje vysokorychlostní připojení WiFi 802.11ac, takže s kompatibilním routerem nebude problém ani s přenášením rozsáhlých multimediálních materiálů z vašeho NAS serveru či počítače. Bohatý prostor poskytne 32 GB integrované paměti. Kromě celých sbírek videí a hudby do ní nafotíte mraky snímků 13 Mpx fotoaparátem. Vyznavači šelfu nebo videohovorů pak přivítají čelní 5 Mpx kameru s ovládáním hlasem či gesty.